medycyny estetycznej
Po co kobiety wybierają się do kliniki medycyny estetycznej? Na pewno po urodę, bo dobre samopoczucie, po wsparcie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Idziemy tam, ponieważ chcemy jak najdalej przesunąć granicę pomiędzy młodością, a tym, co na naszych twarzach i ciele nieuchronnie pozostawia czas. Takie miejsce musi więc już od wejścia budować poczucie komfortu i elegancji. Przekraczając próg kliniki urody klientka powinna poczuć unoszącą się w powietrzu, niewypowiedzianą głośno, lecz odczuwalną każdym zmysłem obietnicę: “wyjdziesz stąd jeszcze piękniejsza, jeszcze doskonalsza, jeszcze bardziej zadbana”.
Projekt wnętrza gabinetu medycyny estetycznej – jaki powinien być?
Każde pomieszczenie w takiej klinice – od poczekalni, przez gabinety, na pomieszczeniach socjalnych kończąc – powinno opowiadać spójną historię, którą można podsumować w następujący sposób: “to jest miejsce, w którym możesz liczyć na profesjonalizm, skuteczność, prawdziwy relaks i serdeczność”. Podczas projektowania kliniki urody należy więc wziąć pod uwagę zarówno kwestie związane z higieną, bezpieczeństwem oraz poczuciem intymności i prywatności podczas zabiegów, jak też aspekty estetyczne i design. Choć zwykliśmy kojarzyć wszelkie gabinety oferujące usługi medyczne czy estetyczne z bielą (ta bowiem przywodzi na myśl czystość, higienę i świeżość), warto postawić na taką paletę barw, która klientkom pozwoli się dodatkowo odprężyć i zrelaksować. Ciepłe kolory, delikatne pastele, jasne drewno, eleganckie materiały wykończeniowe, wysmakowane detale i przyjemne dla oka światło pozwolą wykreować przestrzeń pełną klasy i elegancji.
Projektowanie wnętrza kliniki urody – o czym warto pamiętać?
Prócz jasnych, przestronnych i estetycznych w wyglądzie gabinetów, bez których żadna klinika urody nie może się obejść, bardzo ważne jest także odpowiednie zaprojektowanie poczekalni oraz recepcji. To miejsce, w którym klientki powinny mieć możliwość pełnego odprężenia oraz poczekania w dobrym nastroju i przyjemnej atmosferze na swoją kolej. Musi więc w niej znaleźć się wygodna sofa, kącik kawowy czy garderoba, w której można spokojnie pozostawić odzież wierzchnią. Lada recepcyjna z jednej strony powinna stanowić wyraźną granicę pomiędzy strefą oczekiwania, a przestrzenią dla recepcjonistki, z drugiej natomiast – umożliwiać zbudowanie relacji zarówno poprzez uśmiech, jak i uwagę ze strony personelu.
Zobacz zdjęcia z realizacji projektu
Zobacz wizualizacje fotorealistyczne prezentujące wnętrza przed realizacją projektu